top of page

טיפול קבוצתי

ידיים

הטיפול הקבוצתי דומה מאוד לטיפול האישי, וכולל, בנוסף, גם טכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית. למעשה, הקבוצה משמשת מיקרוקוסמוס של חיינו. האינטראקציות המגוונות בין חברי הקבוצה מאפשרות לבחון את דפוסי יחסיך עם מגוון דמויות בחייך (במסגרות כמו משפחה, חברים, עבודה...) וללמוד מהתבוננות זו על מערכות יחסים שחווית בעבר או בהווה. העבודה בקבוצה מאירה קשיים, דפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה המאפיינים אותך בחיי היום יום - עם דגש על יחסים בינאישיים.העבודה בקבוצה מעוררת אצל המשתתפים רגשות, דפוסי קשרים והתנהגויות שהם אינם מודעים להם ומפגישה אותם הן עם עולמם הפנימי והן עם האופן שבו משתקף עולם זה במגעיו עם אחרים.

מכון זוגות מציע מגוון קבוצות - קצרות וארוכות טווח- עבור אנשים בצמתי חיים שונים. 

 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לקביעת פגישת הכרות לפני הקבוצה, ללא כל התחייבות או תשלום

1. "בדרך לזוגיות" - קבוצה קצרה לרווקים ורווקות


פעם בשבוע למשך 12 מפגשים, שעה וחצי כל מפגש. 

למי זה מיועד?

חיפוש הזוגיות הוא תהליך מתיש ומתסכל ולא פעם אנחנו תוהים אם אולי אנחנו עושים משהו לא טוב, מעבירים איזה מסר לא מודע, או מתנהלים בצורה שגורמת לנו פעם אחר פעם להתאכזב ובסופו של דבר להשאר לבד. בקבוצה נוכל ללמוד את עצמנו, להעמיק את ההכרות שלנו עם דפוסי היחסים וההתנהלות שלנו, ולהתקדם צעד אחד לפחות קדימה בדרך לזוגיות מהסוג שתמיד חיפשנו.

2. קבוצה טיפולית לגברים - קבוצה

פעם בשבוע, שעה וחצי כל מפגש.

למי זה מיועד?

הקבוצה מיועדת לגברים בגילאי 25 ומעלה בכל שלבי החיים (רווקות, זוגיות, הורות) שמחפשים מענה טיפולי באמצעות המרחב הקבוצתי שכולל שיח פתוח, מעמיק ולא שיפוטי. הקבוצה עוסקת באתגרי החיים, שאלות סביב מהי גבריות ותפקיד הגבר במסגרות שונות בחיינו. 
קישור לפרטים נוספים

3. "מתחילים מחדש" - קבוצה קצרה לקראת פרק ב'


פעם בשבוע, למשך 12 מפגשים, שעה וחצי כל מפגש.

למי זה מיועד?

הדרך לפרק ב' רצופה באתגרים מיוחדים. כל מי שמגיע לפה כבר חשב בעבר שמצא את האחד, בנה בית, פירק בית, לא פעם עם ילדים, ולא מעט קשיים טכניים ורגשיים. ההחלטה להתחיל מחדש, להסכים שוב לקוות, מלווה בחששות טבעיים  אבל גם במשאלה ללמוד מטעויות העבר ולכתוב לסיפור שלנו סוף אחר, טוב יותר. בקבוצה נתקדם ביחד בדרך לזוגיות בפרק ב'.

 

3. "לנשים בלבד" - קבוצה קצרה להעמקת ההכרות עם עצמי לקראת זוגיות

פעם בשבוע למשך 12 מפגשים, שעה וחצי כל מפגש.

למי זה מיועד?

נשים חוות אתגרים מיוחדים בדרך לזוגיות. הצורך להתמודד עם גברים, בעולם המודרני בו חיפוש זוגיות מרגיש לא פעם כמו חיפוש עבודה, הוא תהליך מתסכל ולא פעם מייאש. הקבוצה תספק לחברותיה מקום חם לתמיכה העצמה ועידוד יחד עם שיקופים מצמיחים שיעזרו לכן להתפטר ממחסומים, להעיז לעשות משהו בדרך אחרת, ולהתקדם לפחות צעד אחד קדימה אל עבר הזוגיות, כשמאחוריכן ומצדדיכן עוד נשים שעוברות תהליך דומה במקביל אליכן.

 

4. "קבוצת יחסים" - קבוצה אנליטית ארוכת טווח

בהנחיית ד"ר יעל דורון

פעם בשבוע, שעה וחצי כל מפגש.

למי זה מיועד?

לאנשים שמעוניים להכיר את עצמם לעומק, להתפתח, להשתנות ותוך כדי כך לחזק את הדרך האישית שלהם. אנחנו מאמינים בגישה הרב-מערכתית, הרואה באדם חלק בלתי נפרד ממערכת חברתית הנמצאת בדינאמיקה מתמדת. מערכת שבה נוצרות הבעיות אך בה גם טמון הבסיס לפתרונן.

הטיפול הקבוצתי ארוך הטווח מיועד לאנשים שעברו בדרך כלל כבר טיפול אישי ומבקשים להמשיך ולהתקדם. הקבוצה מעניקה לחבריה תחושת בטחון ושייכות, ויחד עם זאת מאתגרת אותם להתפתחות, העצמה וצמיחה אישית. העבודה בקבוצה יכולה להתרחש במקביל לטיפול האישי או אחריו.

הטיפול הקבוצתי פועל בפורמט של "קבוצת רכבת", הקולטת מדי פעם חברים חדשים ונפרדת מחברים ותיקים. המשתתפים המעוניינים להצטרף מתחייבים לקבוצה לתקופה של ארבעה חודשים לפחות, ולא פעם הם נמצאים בה אפילו שנים אחדות והיא הופכת לבית חם וחלק חשוב במהלך השבוע שלהם.

צרו קשר

מכון זוגות

טלפון 054-4316971 

דוא"ל info@zoogot.co.il

כתובת רחוב צבי 3, רמת גן.
קרוב לצומת "עלית" ולמתחם הבורסה.

כמו כן, ניתן למלא טופס מטה ונחזור אליכם בהקדם...

Thanks! Message sent.

bottom of page