top of page

אודותינו

"מכון זוגות" הוקם מתוך הכרות אישית עם הקושי למצוא זוגיות נכונה, ומתוך רצון לעזור לאנשים בתהליך המשמעותי של מציאת האדם המתאים, ושמירה על הקשר הקרוב הזה לאורך שנים. אנו מאמינים שזוגיות טובה קשורה להתפתחות והעמקה של הקשר הזוגי, הקירבה והחברות, גם בצל קשיים ומשברים, שהחיים מדי פעם מזמנים לנו. זוגיות איכותית דורשת עבודה מתמשכת ולא פשוטה. זו דרך שהולכים בה במשך שנים, לומדים אחד את השני, ואת עצמנו בתוך הקשר, ומשתפרים מפעם לפעם עוד ועוד. 

במכון זוגות מתקיימים טיפולים ויעוצים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, סביב נושאים שונים בתחום הזוגיות והיחסים: יצירת קשר זוגי, עבודה על יחסים אל מול אתגרי החיים, התמודדות עם משברים בתוך הזוגיות,  גירושין, פרידה ופרק ב'. נשמח אם נצליח לעזור גם לכם למצוא את דרככם, בדרך אל הזוגיות או בתוכה.

מנהלת מכון זוגות

פסיכולוגית מומחית בפסיכולוגיה שיקומית ואנליטיקאית קבוצתית

יועצת אישית וזוגית ומנחת קבוצות ב״מכון זוגות״ אותו הקמתי ואני מנהלת.      
מרצה בחוג ליעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה, במרכז האקדמי פרס ברחובות, חברת סגל ההוראה ומרצה במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, וכן מרצה ומדריכה בתכנית להכשרת מנחי קבוצות בביה״ס המרכזי לעובדים הסוציאליים של משרד הרווחה. מרצה, מנחה ומדריכה בנושאי פסיכותרפיה והנחיית קבוצות בארץ ובחו״ל. כותבת מאמרים בנושאי טיפול קבוצתי ואנליזה קבוצתית ועורכת משותפת של הספר ״טיפול קבוצתי אנליטי בארץ זבת חלב ודבש״.

בעבר, עבדתי כפסיכולוגית בבית החולים איכילוב, וכמנהלת המקצועית של שירות התמיכה בבני נוער בסיכון במסגרת עמותת עלם. פעלתי שנים רבות כפסיכולוגית ברשת. הופעתי ברדיו ובטלוויזיה פעמים רבות, בתכניות יעוץ שונות. בשנת 2019 הצטרפתי לצוות המומחים של ״חתונה ממבט ראשון״ (קשת) ובמסגרת זו ליוויתי את היחידים והזוגות המשתתפים בתכנית, החל מהעונה השניה והלאה.
בעלת תואר דוקטור מהמגמה ליעוץ והתפתחות האדם באוניברסיטת חיפה, בוגרת תואר שני בהצטיינות יתרה בפסיכולוגיה, במגמה לפסיכולוגיה יעוצית באוניברסיטת תל אביב, ותואר ראשון בהצטיינות בקרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, באוניברסיטת בר אילן. בוגרת לימודי תעודה בפסיכולוגיה רפואית, באוניברסיטת תל אביב. ובוגרת התכנית הארבע שנתית של מכון ישראלי לאנליזה קבוצתית.

יעל דורון

ד"ר ערן סגיב

מנהל משותף של מכון זוגות   
פסיכולוג קליני מומחה

היי, נעים להכיר. שמי ערן, פסיכולוג קליני מומחה ובעל תואר דוקטור PhD מאוניברסיטת בר אילן. במשך שנים אני חוקר את יחסי הגוף והנפש, זאת במסגרת התמחותי הקלינית ומחקר באקדמיה. את ההתמחות ביצעתי במחלקה להפרעות אכילה בשיבא תה"ש שם צברתי ניסיון בעבודה עם הפרעות אכילה ומצבים רפואיים מורכבים. עבודת הדוקטורט שלי עוסקת בתחום של דפוסי קבלת החלטות והשפעתם על התנהגויות של פגיעה עצמית, ידע אותו אני מיישם גם בעולם הסטארטאפ.    
תחום הפסיכולוגיה עורר את סקרנותי מאז שאני זוכר את עצמי, למפגש בחדר הטיפול אני מביא את אותה סקרנות שמלווה אותי מגיל צעיר וכן את האמונה שריפוי בדיבור הוא דבר נפלא. הטיפול שאני מציע מתנהל באמצעות שיחה ובעל אוריינטציה דינאמית, כלומר, מכוון לכך ולוקח בחשבון שלנפש של כולנו יש "לא מודע". מעבר לכך אני בקיא בתפיסות נוספות מעולם הפסיכולוגיה הקונגטיבית התנהגותית (CBT קלאסי וגל חדש) ומשלב אותם בטיפולים במידת הצורך והתאמה לצרכי המטופל. האוכלוסיה שאני מטפל בה מגוונת וכוללת בתוכה מנעד רחב של סימפטומים ומצוקות שונות ביניהם: קשיים מחיי זוגיות ורווקות, דיכאון, חרדות ספציפיות וכלליות, חרדה חברתית, OCD, קשיי ויסות ותקשורת בינאישית, ליווי במשברי חיים, חיפוש עצמי ועוד.

ערן סגיב

ד"ר ערן סגיב

מנהל משותף של מכון זוגות   
פסיכולוג קליני מומחה

היי, נעים להכיר. שמי ערן, פסיכולוג קליני מומחה ובעל תואר דוקטור PhD מאוניברסיטת בר אילן. מטפל באופן פרטני, זוגי וקבוצתי, מרצה במסגרת תואר ראשון ושני בחוג למדעי התנהגות במכללת נתניה.

במשך שנים אני חוקר את יחסי הגוף והנפש, זאת במסגרת התמחותי הקלינית ומחקר באקדמיה. את ההתמחות ביצעתי במחלקה להפרעות אכילה בשיבא תה"ש שם צברתי ניסיון בעבודה עם הפרעות אכילה ומצבים רפואיים מורכבים. עבודת הדוקטורט שלי עוסקת בתחום של דפוסי קבלת החלטות והשפעתם על התנהגויות של פגיעה עצמית, ידע אותו אני מיישם גם בעולם הסטארטאפ.    
תחום הפסיכולוגיה עורר את סקרנותי מאז שאני זוכר את עצמי, למפגש בחדר הטיפול אני מביא את אותה סקרנות שמלווה אותי מגיל צעיר וכן את האמונה שריפוי בדיבור הוא דבר נפלא. הטיפול שאני מציע מתנהל באמצעות שיחה ובעל אוריינטציה דינאמית, כלומר, מכוון לכך ולוקח בחשבון שלנפש של כולנו יש "לא מודע". מעבר לכך אני בקיא בתפיסות נוספות מעולם הפסיכולוגיה הקונגטיבית התנהגותית (CBT קלאסי וגל חדש) ומשלב אותם בטיפולים במידת הצורך והתאמה לצרכי המטופל. האוכלוסיה שאני מטפל בה באופן פרטני או זוגי מגוונת וכוללת בתוכה מנעד רחב של סימפטומים ומצוקות שונות ביניהם: קשיים מחיי זוגיות ורווקות, דיכאון, חרדות ספציפיות וכלליות, חרדה חברתית, OCD, קשיי ויסות ותקשורת בינאישית, ליווי במשברי חיים, חיפוש עצמי ועוד.

profile_3_lowres_edited.jpg

הילה אברהם

פסיכולוגית מומחית בפסיכולוגיה שיקומית

בעלת תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית מאוניברסיטת אריאל ותואר ראשון בפסיכולוגיה מהמכללה האקדמית תל אביב יפו. מטפלת במבוגרים, בני נוער וילדים, טיפול בילדים בקבוצה והדרכות הורים. בעלת ניסיון במטופלים המתמודדים עם טראומה, משברי חיים, מחלות כרוניות, דיכאון, חרדה, קשיים במיומנויות חברתיות, בעיות התפתחותיות אובדן ושכול. בטיפול אני משלבת חשיבה דינמית עם אלמנטים מגישות קוגנטיביות- התנהגותיות בהתאם לצורך הטיפולי. בעלת הכשרה ב -  EMDR, CBT . מתמחה כעת במחלקת שיקום ילדים, בבית חולים ׳שיבא׳ תל השומר. בנוסף, עובדת במכון ׳חברים׳; טיפול פסיכולוגי בקבוצה לבני נוער וילדים.     
אני מאמינה בחשיבות הקשר הטיפולי הנמצא בבסיס הטיפול, אשר מהווה מרחב בטוח ומאפשר צמיחה, שינוי והתפתחות. בטיפול הדוגל בטיפוח החוזקות, תוך התבוננות בדפוסים אישיותיים, מתוך גישה מערכתית הרואה את הפרט כחלק מקשרי הגומלין שלו עם סביבתו.

הילה אברהם

נטע אדר-שאולי

פסיכולוגית קלינית מומחית

מטפלת אישית ומנחת קבוצות. כיום, פסיכולוגית ב"מכון זוגות", ב"מכבי" ובקליניקה פרטית. בעברי טיפלתי במרפאה לילדים ולמתבגרים לאחר טראומה בבית חולים "הדסה", בילדים בעלי לקויות למידה מורכבות וקשיים רגשיים והתנהגותיים במסגרת בית ספרית ועבדתי עם ילדים ונוער בסיכון. כמו כן, טיפלתי במתבגרים ובמבוגרים המתמודדים עם הפרעות נפשיות קשות ב"מכון סאמיט", ובהמשך במבוגרים במחלקה להפרעות אכילה ב"שיבא" תל השומר.

במסגרות השונות טיפלתי במגוון רחב של קשיים, כגון חרדה, דיכאון, סוגיות של מימוש עצמי, דימוי עצמי, התמודדויות סביב נושאים של זוגיות, קשיי הסתגלות, משברי חיים וטראומות. צברתי ניסיון רב בטיפול במבוגרים, בני נוער וילדים ובהדרכת הורים ואנשי מקצוע.

עבודתי הטיפולית משלבת בין גישה פסיכודינאמית לבין גישות טיפוליות נוספות, כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) וטיפול דיאלקטי התנהגותי .(DBT) אני מאמינה שהמפגש והקשר האנושי שנולד בטיפול הוא המאפשר לעבוד מתוכו ולחולל שינוי.

בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית וחינוכית של הילד באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר ראשון בפסיכולוגיה ובספרות כללית והשוואתית באוניברסיטה העברית בירושלים. את התארים סיימתי בהצטיינות יתרה.

נטע אדר-שאולי

אלנה חייט

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

ניסיוני כמטפלת כולל טיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים. בוגרת תואר ראשון  B.A במדעי ההתנהגות באקדמית תל אביב יפו,  תואר שני MSc  ייעוץ ופיתוח ארגוני, באוניברסיטת תל אביב ותואר שני .M.A  בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת רייכמן. במסגרת הכשרתי כפסיכולוגית קלינית טיפלתי במרפאת מבוגרים במרכז לבריאות הנפש 'גהה" ובמרפאת ילדים ונוער בבית החולים 'מרחבים'. במסגרת לימודי התואר השני בפסיכולוגיה קלינית כתבתי תזה בנושא: "הקשר בין רווקות מאוחרת לבין עמדות בנוגע לעצמי ולזוגיות" ויש לי ניסיון משמעותי בעבודה עם מבוגרים בגילאים שונים סביב שאלות הקשורות לחיפוש זוגיות וכניסה לקשר זוגי. בנוסף, אני מטפלת במצבי משבר, התמודדויות בחיי יומיום, גיבוש זהות מקצועית והתפתחות אישית.  במקביל לטיפולים הפרטניים, אני מנחה קבוצות טיפוליות לשיפור יכולות חברתיות, המסייעות לאנשים להתמודד עם קשיים שונים כגון ביישנות, קושי ביחסים בין-אישיים בדידות, הערכה עצמית נמוכה וקושי למצוא זוגיות. אני מאמינה כי הטיפול מעניק מרחב המאפשר לאדם לפגוש את עצמו ממקום אחר, לזהות את הקושי, לבחון דילמות שנוגעות למערכות היחסים ומקורות החוסן ומשמעות בחייו, ולגייס משאבים במצבי משבר.

elena.jpeg

כרמל אנדוולט

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

ניסיוני כמטפלת כולל טיפול בילדים, בני נוער ומבוגרים. בעבודתי נחשפתי לקשיים מגוונים והתמודדויות עם סמפטומים שונים כמו: קשיי וויסות, חרדות, OCD ,ליווי במשברי חיים, דיכאון, קשיים סביב מערכות יחסים משפחתיים וזוגיים. בנוסף אני מתנדבת בארגון "שלמה" בהקמה והנחייה של קבוצות נשים לעזרה עצמית שם אני מקדמת את השיח סביב סוגיות כמו נשיות, מיניות והתמודדות עם כאב כרוני. עבודתי הטיפולית משלבת בין גישה פסיכודינאמית לבין גישות טיפוליות מתחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT. כמטפלת אני מאמינה בכוחו של הטיפול, ובמיוחד של הקשר  הטיפולי בהרחבת היכולת של האדם לשאת כאב, ולהתמודד אתו לצד התבוננות מעמיקה והבחנה בכוחות הטמונים בו/ה/

כרמל אנדוולט

ד"ר מיכל צוקר

הילה גבאי

יועצת אישית וזוגית

אני מאמינה שאתגר או קונפליקט יכולים להפוך להזדמנות לצמיחה ולהתפתחות אישית וזוגית. זאת, דרך ליווי ויעוץ המבוססים על חיבור ותחושה של אכפתיות, אחריות ומקצועיות. הגישה שלי היא מערכתית, הרואה את התפתחות נפש האדם בזיקה למשפחה שבה גדל, לערכים ולתפיסות עליהם חונך ולכוחות שיש לו.

אני יועצת אישית וזוגית במכון זוגות. בעלת ניסיון בטיפול בילדים והדרכת הורים במרפאה לבריאות הנפש בבאר יעקב ובמכון להתפתחות הילד במכבי שירותי בריאות. בעבר ליוויתי נשים סביב סוגיות של משברים בזוגיות והורות בשירותי הרווחה, ניהלתי תכנית לשיקום נוער עובר חוק והתנדבתי במסגרת טיפולית של עמותת 'אנוש'. במסגרות השונות ליוויתי התמודדויות במגוון קשיים כגון חרדה, קשיי הסתגלות, קשב וריכוז וסוגיות של הורות, זוגיות ודימוי עצמי. בנוסף, בעבר עבדתי כיועצת ארגונית ועסקתי בייעוץ, ליווי ופיתוח אישי למנהלים, בפיתוחי צוותים והנחיית סדנאות. כמו כן, עבדתי כמרצה בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה למנהל.

אני בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר שני עם תזה בסוציולוגיה ולקראת סיום לימודי תואר שני נוסף בעבודה סוציאלית (MSW) באוניברסיטת תל אביב.

הילה גבאי

יואל גולברט

פסיכולוג מתמחה בפסיכולוגיה קלינית וחוקר בתחום הפסיכדליה והתודעה

את ההתמחות שלי בפסיכולוגיה קלינית אני משלים במרכז להפרעות אכילה בביה״ח שיבא, שם צברתי ניסיון בעבודה עם מטופלים המתמודדים עם מגוון של מצוקות נפשיות ובריאותיות. במסגרת עבודתי בקרב הפרעות האכילה יזמתי מחקר ראשוני בעולם בתחום הפסיכדליה המשלב בין טיפול פסיכולוגי לנטילת חומרים משני תודעה לטיפול באנורקסיה נרווזה. האפשרות ליזום ולנהל מחקר בתחום כה חדשני ומבטיח, מרגשת ומביאה איתה תקווה גדולה.

תהליך הטיפול הנפשי מרתק בעיניי. ניתן לכתוב רבות על מטרתו וייחודו, עבורי עיקרו הינו הקשר האנושי והעבודה המשותפת המתרחשת בתוכו. אני מטפל בעיקר בגישה פסיכו-דינאמית, המניחה כי לכולנו קיים לא- מודע שבו שוכנים תכנים וחלקים בעצמינו אליהם אין לנו גישה ישירה אך השפעתם עלינו אדירה. אנו כולנו פוגשים את העולם עם סט של ציפיות, פחדים, שאיפות וחששות שלרוב נובעות מתוך עולמינו הפנימי ומרקם היחסים בחיינו.

בטיפול אנו מעודדים תובנה והכרה של עצמינו וחושפים מתוך התהליך את זה שפעמים רבות ידוע אך עוד לא גלוי.

במסגרת עבודתי הקלינית, צברתי ניסיון בעבודה עם מגוון של מצוקות והתמודדיות בינהן: דיכאון, חרדה, חיפוש עצמי, משברי חיים וזהות, קושי במימוש זוגיות ורווקות מאוחרות, משברים בזוגיות ובקריירה, הפרעות אכילה, אבל ואובדן ועוד.

יואל גולברט

שני ניב

פסיכולוגית בהתמחות קלינית

מטפלת בילדים, נוער, מבוגרים והורים במרפאת בריאות הנפש של קופת חולים "מאוחדת" בגבעת שמואל. בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה ("מדעי המוח") מאוניברסיטת בן גוריון, ובוגרת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במרכז הבינתחומי הרצליה. עבודת התזה שלי עסקה בROCD  שהיא סוג של הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD) שמתמקדת במערכות יחסים ובספקות במערכות יחסים.

אני מאמינה שטיפול הוא מפגש בין שני אנשים ושהבסיס לכל שינוי, תובנה או צמיחה בטיפול הוא בניית קשר טיפולי המאפשר להרגיש מובן ובטוח. כמטפלת אני מאמינה בשילוב של גישות טיפוליות שונות לפי צרכי המטופל הייחודי ומה שנכון עבורו, ובמיוחד בשילוב חשיבה דינאמית מעמיקה לצד אלמנטים מגישות נוספות, כמו CBT וACT.

shaniv_edited.jpg

רוני גרינוולד

פסיכולוג קליני מומחה ומדריך בפסיכותרפיה ובאבחון

מטפל אישי, זוגי וקבוצתי במבוגרים ונוער מעניק ייעוץ פסיכולוגי בתחומי הספורט השונים – אישי וקבוצתי. חבר במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, קנדידט במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית וחבר בצוות מכון ׳זוגות׳. מדריך ומלמד בעמותת ׳עמך׳ לניצולי שואה ולנפגעי הדור השני ובמכון ׳מגיד׳ לפסיכותרפיה.
מטפל בפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית מזה כ 25 שנה.       
במקביל לעבודתי הטיפולית אני ממשיך לחקור, לחפש וללמוד על מנת להבין מהן הדרכים הטובות ביותר לעזור לאנשים הן בסבלם והן באפשרויות שלהם לצמוח ולהתפתח. כחלק מתשוקתי זו פניתי במהלך השנים לתחום של מחקרי מוח בשירות התחום הקליני מעשי ואני חבר בפורום הישראלי והבין לאומי בתחום שנקרא: נוירו-פסיכואנליזה.      
במהלך השנים פגשתי במושגים של ה׳לא מודע׳ החברתי והקבוצתי ומפגש זה הוביל אותי גם לעבודה הקבוצתית. מאז היותי בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית עבדתי בטיפול קבוצתי בגישה דינמית פסיכואנליטית. בשנים האחרונות החלטתי שברצוני ללמוד את הטיפול הקבוצתי באופן יסודי ומעמיק יותר ופניתי ללימודי האנליזה הקבוצתית. כחלק מהכשרה זו חזרתי להנחיה בטיפול קבוצתי בו אני עוסק גם כיום. בנוסף, עברתי הכשרה של פסיכולוגיה בספורט במכון ווינגייט.

%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%20%D7%92%D7%A8%

יובל אור

עובד סוציאלי ומדריך, מטפל זוגי ומשפחתי

מביא איתי לעבודה במכון זוגות, את אהבת האדם בתוך סביבתו המשפחתית וקשריו החברתיים. מטפל זוגי ומשפחתי בעל ניסיון של כ – 40 שנה, במפגש עם אוכלוסיות שונות ומגוונות. מומחה במיוחד בעבודה עם משפחות מורכבות ורב דוריות.

בעבר עבדתי שנים רבות בתחנת הקיבוצים וכמו כן הקמתי מרכז להורים ומתבגרים בעיר שדרות, שם גם רכשתי ידע וניסיון בטיפול בפוסט טראומה מורכבת ובמצבי לחץ.

בטיפולים הזוגיים אני מחפש את החיבור המיוחד לכל זוג, בין אנשים שונים. חיבור היוצר את הישות הזוגית.

משמש במכון כמטפל וכן כמדריך לחלק מחבריי המטפלים הזוגיים.

בהכשרתי עובד סוציאלי ובוגר ביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

תמונה יובל לאתר זוגות.JPG

עדי דוידסון

עובדת סוציאלית, מטפלת זוגית, משפחתית ומינית מוסמכת

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם "האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי", ומטפלת מינית מוסמכת מטעם איט״ם- האגודה הישראלית לטיפול מיני. בוגרת תכניות ה"הכשרה ללימודי טיפול זוגי ומשפחתי", מכון "ברקאי" ותכנית ה"הכשרה ללימודי טיפול מיני", אוניברסיטת בר אילן. כמו כן, בוגרת לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול תזה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון.

לאורך השנים טיפלתי ביחידים, בזוגות ובמשפחות במגוון נושאים כגון: משברים הנובעים מבגידות, פיטורים, קונפליקטים סביב חלוקת תפקידים, תמיכה וליווי ביציאה לפנסיה, תאונות דרכים, פיגועים, התפרצות של מחלות נפשיות וגופניות, חילוקי דעות סביב משפחת המוצא ועוד. האוכלוסייה בה נתקלתי מגוונת וכוללת זוגות מקהילת הלהט"ב בקצה אחד וזוגות מהאוכלוסייה החרדית בשני.אני מאמינה מאוד בחיבור בין הגוף לנפש כשלתפיסתי, הזוגיות והמיניות שזורים זו בזו ולעיתים קשיים ברמה הזוגית משתקפים במיניות ולהיפך. במהלך הטיפול אנחנו לומדים להכיר את השפה המינית של הגוף ממקום של התבוננות, סקרנות ולמידה.

במסגרת ניסיוני למדתי לסייע ולטפל במגוון בעיות בנושא זה כגון: פערים בחשק המיני בין בני הזוג, בעיות תפקוד וחרדה ממין ויצירת קשר אינטימי, גיבוש זהות מינית ועוד.

נקודת המוצא שלי בתהליך הטיפולי הינה שכל אחד ואחת שואפים להיות בזוגיות מאושרת ו/או במערכות יחסים בריאות ומיטיבות אך במציאות לא תמיד קל לממש את זה ולכן כולנו זקוקים לייעוץ ולהכוונה.

אני משתמשת במגוון כלים טיפוליים ומשלבת בין גישות טיפוליות שונות כשאני מתאימה את הגישה למטופל לפי צרכיו ומה שנכון עבורו, ביניהם: טיפול קוגניטיבי- התנהגותי, הגישה הנרטיבית, הפרעות תפקוד ופסיכופתולוגיה בראייה משפחתית ויסודות האימגו בטיפול זוגי וגישור במשפחה.

עדי דווידסון

נימה הראל

עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת זוגית ומשפחתית ותרפיסטית בתנועה

עובדת סוציאלית קלינית בוגרת אוניברסיטת בן גוריון. בעלת ניסיון של 20 שנה.
מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם האגודה לטיפול משפחתי.
עובדת במכון 'זוגות' ובמשרד החינוך-מטפלת רגשית בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, הפרעות התנהגות, קשיי למידה, חרדות ועוד. מדריכת סטודנטים לעבודה סוציאלית ולטיפול בתנועה ומדריכה הורים.
עבדתי עם הפרעות אכילה, עם אוכלוסיות בסיכון, ניהלתי מועדוניות ומעון יום שיקומי.
לימדתי בביה"ס להכשרת עובדים סוציאליים ברמת גן ועבדתי בתחנות לטיפול זוגי.
מאמינה בגישה מערכתית הרואה את הפרט כחלק ממערכת וכן בגישת הכוחות - חיבור של האדם לטוב, לחיובי, ליכולות ולכוחות שלו. העצמה ואפשרות לקרבה ולתקשורת טובים יותר.

נימה הראל

שירה ינקו

מטפלת זוגית ומשפחתית
מתמחה בטיפול זוגי ומשפחתי מתוך גישה מערכתית, הרואה את הפרט וקשרי הגומלין שלו עם סביבתו. במהלך הטיפול אני משלבת בין הכרת סיפורו של המטופל תוך בחינה של בית הוריו, דמויות משמעותיות בילדותו והמציאות היומיומית אותה הוא חווה, לצד האתגרים במקום העבודה, היחסים עם בת/בן הזוג והקשרים עם הילדים.   
במישור הטיפולי, דפוסים מן העבר יכולים לשוב ולצוף בהווה ועלולים להפריע לצמיחה האישית ולהביא אף לקשיים. בחינה של דינמיקות אלו עשויה להביא לשינויים עמוקים יותר ומשם לתוצאות משמעותיות וארוכות טווח.          
אני בוגרת התוכנית לטיפול זוגי ומשפחתי בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר–אילן, בעלת תואר שני M.A. בלימודי משפחה, תואר ראשון בפסיכולוגיה-B.A. במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במנהל עסקים MBA עם התמחות בשיווק.   
נמנית על צוות המטפלים בתחנה לטיפול במשפחה של עיריית קריית אונו, המספקת מענה טיפולי לזוגות, משפחות וטיפולים פרטניים בתחומים רבים: חיזוק התא המשפחתי, קשיים בתקשורת, טיפול פרטני, שחיקה ומשברים אישיים.      
אני מאמינה בשיטת טיפול הדוגלת בטיפוח ה״חוזקות״ של המטופל – אותן תכונות חיוביות וכישרון אנושי הטבועים בנו ובעזרתם חיי היום יום יכולים להיות חיים מלאים, מספקים ומאושרים יותר.

%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%94%20%D7%99%D7%A0%

גלית מדרשי

מטפלת פרטנית, זוגית ומשפחתית

עובדת סוציאלית קלינית, בעלת תואר שני בע"ס (MSW) אוניברסיטת ירושלים. עו"ס מומחה בתחום התיקון. בוגרת לימודי טיפול זוגי ומשפחתי ב"בראשית". בוגרת לימודי טיפול בהפרעת לחץ פוסט טראומתית , הנחיית קבוצות והכשרות רבות נוספות מתחום המשפחה והתמכרויות.

בעברי התמחות בטיפול זוגי ומשפחתי בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בחדרה. מטפלת במדור לטיפול בהתמכרויות בחדרה. מדריכה עובדים וסטודנטים. מרכזת את התחום הזוגי ומשפחתי. מנחה קבוצות תמיכה ולבני המשפחה.

אני מטפלת בגישה המערכתית משפחתית, מתוך ראייה דינמית ומשלבת כלים מעולם הקוגניטיבי התנהגותי (CBT)

בעלת וותק של 25 שנות טיפול. לאורך השנים עסקתי בטיפול וליווי במעברים ובמצבי משבר בחיים. טיפול רגשי במגוון תחומים: דימוי עצמי, מציאת משמעות, העצמה, יחסים בינאישיים,טיפול זוגי כולל מצבי קונפליקט בזוגיות, זוגיות במשבר, פרידה וגירושין, תקשורת מיטיבה. אבל, אובדן, דכאון, ופוסט טראומה.

מאמינה בקשר כמצמיח ובכוחן המיטיב של אמפתיה וחמלה. מביאה איתי אהבה גדולה לאנשים, לתהליכים, סקרנות , אמונה ואופטימיות.

גלית מדרשי

מזל ממניה- הורוביץ

עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת זוגית ומשפחתית

בעלת תואר ראשון ושני מטעם אוניברסיטת חיפה. בוגרת התוכנית לטיפול זוגי ומשפחתי מאוניברסיטת בר אילן. מוסמכת מטעם משרד העבודה לטיפול בצעירים במצבי סיכון וכן גברים פוגעים ונפגעים בזוגיות אלימה. בעלת ניסיון בטיפול במשפחות במשבר, זוגיות עם מאבקי כוח, צעירים חסרי עורף משפחתי וכן בהדרכת הורים למתבגרים.
דוגלת ב'שיטת הכוחות' בה לכל איש.ה יש כוחות וכישורים שיסייעו בהתמודדות עם האתגרים שפוקדים את חייו (גם אם כרגע זה לא נראה). בנוסף מאמינה כי פעמים רבות עצם החיפוש והגילוי בתהליך הטיפול מעצים ומחזק לכשעצמו. ההגעה לטיפול היא הצעד הראשון לעשיית שינוי וזאת לצד "עבודה" אקטיבית לאורך המפגשים - כל איש.ה לפי הקצב הייחודי שלו.ה. 
בטיפול הפרטני נתייחס לשלב ההתפתחותי בו נמצא הפרט וכן נשים דגש על שאיפות, רצונות ומחסומים עימם מתמודד. 

במסגרת של טיפול זוגי אתייחס גם להיכרות הראשונית, מתי ואיך נרקמה מערכת היחסים ומה הקשיים עימם הגיע הזוג לטיפול. בתוך המסע המשותף כל אחד מבני הזוג יוצא למסע אישי וזוגי. 

לטיפול אני מביאה איתי הכלה וחוסר שיפוטיות לקשיים שנכנסים לחדר, אני מאמינה גדולה של טיפול וביכולות האיש/ה לעשות שינוי.

mazal_new.jpg

ניצן דורון

מטפלת ומנחה קבוצתית

ניצן סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה בהתמחות רפואית, מטפלת במסגרת המרפאה לאנדוקרינולוגיה בבית החולים מאיר. בעלת נסיון בהנחיית קבוצות, ובפרט קבוצות העוסקות בזוגיות במסגרת מכון זוגות וכן בשירות הציבורי - בין היתר בעמותה למען העיוור, עמותת אחים לחיים ובמועצה אזורית קרית עקרון. 

אני מאמינה שהמרחב המיוחד של הקבוצה הטיפולית מאפשר תנועה נפשית בין משתתפי הקבוצה, ובצורתו המיטיבה הוא בעל פוטנציאל מחיה ומרפא. ההתבוננות בדינמיקות הבין אישיות מאפשרת למידה על תפיסות והתנהגויות מגבילות של המטופל. ההתנסות החוויתית בקבוצה יכולה להוביל הן לתובנה עצמית והן לחוויה רגשית מתקנת, ולכן אני רואה בטיפול הקבוצתי ערך רב.

ניצן Copy Copy.JPG

רונה עזריאל-בר

עובדת סוציאלית קלינית M.S.W, מדריכת הורים
ומטפלת רגשית הנעזרת בבעלי חיים

"כל אדם הוא אי בפני עצמו... ויכול לבנות גשרים לאיים אחרים רק אם הוא רוצה ומסוגל להיות הוא עצמו." (קארל רוג'רס)

בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. לימודי תעודה בטיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים מטעם מכון מגיד. לימודים מתקדמים בהדרכת הורים למטפלים מנוסים מטעם מכון אדלר.
במשך השנים צברתי ניסיון רב בטיפול באנשים במשברי חיים, קשיים בזוגיות וביחסים (כולל מערכות יחסים ליברליות למיניהן), דיכאון, חרדה, פוסט טראומה שמקורה ביחסים בינאישיים, פגיעות מיניות, גיבוש זהות ונטייה מינית. אני מאמינה בגישת טיפול אינטגרטיבית המותאמת לצרכיי המטופל.ת, תוך הקשבה רגישה לצרכים שעולים במפגש. הגישות המובילות בתפיסת חיי האישית והמקצועית הן הגישה המדגישה את חשיבות מערכות היחסים שהאדם חוו וגלומות בתוכו.  גישה נוספת היא הגישה הפמיניסטית, התומכת בהעצמת א.נשים, מעודדת דיבור 'בגובה העיניים', מאתגרת תפיסות חברתיות רווחות (לדוגמא באשר לזוגיות, קריירה, משפחה ועוד) ומעודדת להתנסות ופעולה. בנוסף, מאמינה כי אנו מכילים את ממוצע כלל הקשרים הבינאישיים שחווינו בחיינו ולשם הכרות טובה יותר עם עצמנו, חשוב שנכיר בכך. קודם כל נתחיל בהכרות, ננסה יחד לזהות מוקדים להתמודדות ונגדיר מטרות לשאוף אליהן. פרט לעבודתי במכון "זוגות", אני עובדת כעובדת סוציאלית ומטפלת רגשית בעמותת "הופכות את היוצרות" בתל אביב, המציעה שיקום וטיפול מקיפים לנשים על רצף הזנות.

rona.png

תמר רייכרד

פסיכולוגית מומחית בפסיכולוגיה רפואית

אני מאמינה שהקשר הטיפולי נמצא בבסיסו של כל טיפול. יש לי הזכות להיות עדה כיצד קשר זה, הנוצר במרחב בטוח המקבל את המטופל על כל רבדיו, מאפשר לו לצמוח מתוך משבר ומצוקה ומסייע לשפר את רווחתו הנפשית. מתמחה בטיפול באנשים המתמודדים עם משברי חיים, קשיים בזוגיות, חרדה, דיכאון, אובדן, מחלות ומצבים רפואיים וגופניים, תהליכי שינוי, מעבר וגיבוש זהות, טיפול גיי וטרנס פרנדלי. משלבת חשיבה דינאמית עם אלמנטים מגישות קוגניטיביות-התנהגותיות מגוונות לפי הצורך. עוסקת במתן טיפול פרטני במכון זוגות ובבית חולים איכילוב. מנחת קבוצת באלינט (דיון ותמיכה לאנשי מקצוע בתחום הטיפול המתמקדות בקשר הטיפולי) ומנחת קבוצות למתמודדים עם מצב רפואי. בעלת ניסיון והכשרה בתחום מיינדפולנס, ACT, טראומה, זהות מגדרית, CBT ו CBT ממוקד זוגיות והורות. בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית בהצטיינות במכללה האקדמית תל אביב-יפו ותואר ראשון בפסיכולוגיה וביולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

תמר רייכרד

אלה שיר

עובדת סוציאלית, מטפלת זוגית ומשפחתית

בוגרת תואר ראשון ושני (MSW) בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת עבודת התזה חקרתי את האפשרות לצמיחה לאחר טראומה, הנקראת 'צמיחה פוסט טראומטית' מתוך טראומה מינית. בוגרת תוכנית ההכשרה לטיפול זוגי ומשפחתי באוניברסיטת בר אילן. מטפלת מוסמכת בתחום 'אובדן ושכול' מטעם בי"ס המרכזי לעבודה סוציאלית, בוגרת הכשרה ייעודית למטפלות/ים עבור קהילות אי-מונוגמיה, בדס”מ, פטיש והקשת הטראנסית. בעלת ניסיון בטיפול במבוגרים צעירים, בני נוער, זוגות, טיפול הורי, הדרכת הורים וקבוצות. מטפלת ביחידים, זוגות, שלישיות ומשפחות מגוונות. כיום עובדת במכון 'זוגות': טיפול אישי, זוגי, משפחתי וקבוצתי. מטפלת בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בעיריית בת- ים, מדריכה סטודנטיות לעבודה סוציאלית ומנחת קבוצות טיפוליות

ela_new_edited.jpg

מוניקה שיפטר

מטפלת זוגית ומשפחתית, קרימינולוגית קלינית

בוגרת תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה באוניברסיטת unibe (קוסטה ריקה). בנוסף יש לי תואר שני בקרימינולוגיה קלינית, ותעודה בטיפול זוגי ומשפחתי בגישה דינאמית מאוניברסיטת בר אילן. 
בעברי, עבדתי כמטפלת פרטנית וקבוצתית במסגרת טיפולית לעברייני מין וכן כיהנתי כרכזת מקצועית במקום. במקביל, סיימתי את הלימודים של פסיכותרפיה משפחתית וזוגית ובמשך השנים אני מטפלת במסגרות שונות, ביניהם: התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בגבעת שמואל ועמותת "מיטל" אשר מטפלת בילדים והוריהם. במסגרת עבודתי אני מטפלת בזוגות, משפחות ויחידים וכן התמקצעתי בתחומים של התנהגות מינית פוגענית ו/או לא מותאמת בקרב נערים, טיפולים משפחתיים והדרכות הורים. 

גישת העבודה שלי הינה דינאמית בשילוב עם כלים התנהגותיים וקוגניטיביים. אני מאמינה כי יחד עם קשר מכיל, בטוח ואמפתי מתאפשרת התבוננות עמוקה על חייו של המטופל, הבנה עמוקה של עולמו הפנימי המקדם התבוננות וחקירה עצמית. התהליך מאפשר למטופל לזהות ולשנות דפוסים לא מקדמים, לאמץ חדשים ולקחת אחריות ושליטה על חייו. 

WhatsApp Image 2023-09-27 at 09.47.18.jpeg

עומרי קצב

פסיכולוג בהתמחות קלינית

כמטפל הגישה שלי מתאפיינת בשילוב של פסיכותרפיה דינמית וטכניקות קוגניטיביות התנהגותיות (CBT). אני מאמין בהתאמת החוויה הטיפולית לצרכים הייחודיים של כל אדם, תוך שימת דגש על גמישות והקשבה לאדם שמולי.

במהלך ההכשרה שלי, עבדתי עם קבוצות גיל מגוונות ובספקטרום של אתגרים, החל מדיכאון, חרדה, OCD, הפרעת פאניקה, קשיי זוגיות, הפרעות אישיות, חיפוש זהות, אבל ואובדן, קשיים נוירולוגיים ועוד. כיום אני מטפל בשירותי הייעוץ לסטודנט באוניברסיטת תל אביב. בנוסף טיפלתי במרכז לבריאות הנפש "שלום יהודה" בירושלים, והתנדבתי במרפאה לבריאות הנפש "גהה". בוגר לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת בר אילן ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית, שניהם בהצטיינות יתרה.

omri.jpeg

צרו קשר

מכון זוגות

טלפון 054-4316971 

דוא"ל info@zoogot.co.il

כתובת רחוב צבי 3, רמת גן.
קרוב לצומת "עלית" ולמתחם הבורסה.

כמו כן, ניתן למלא טופס מטה ונחזור אליכם בהקדם...

Thanks! Message sent.

bottom of page