© 2017 by Zoogot, Design:Pazinteractive

אודותינו

הקמנו את "מכון זוגות" מתוך הכרות אישית עם הקושי למצוא זוגיות נכונה, ומתוך רצון לעזור לאנשים בתהליך המשמעותי של מציאת האדם המתאים, ושמירה על הקשר הקרוב הזה לאורך שנים, תוך התפתחות והעמקה של הקשר הזוגי, הקירבה, והחברות, גם בצל קשיים ומשברים, שהחיים מדי פעם מזמנים לנו.
זוגיות טובה דורשת עבודה מתמשכת ולא פשוטה. זו דרך שהולכים בה במשך שנים, לומדים אחד את השני, ואת עצמנו בתוך הקשר, ומשתפרים מפעם לפעם עוד ועוד. 

במכון זוגות מתקיימים טיפולים ויעוצים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, סביב נושאים שונים בתחום הזוגיות והיחסים: יצירת קשר זוגי, עבודה על יחסים אל מול אתגרי החיים, והתמודדות עם משברים בתוך הזוגיות או לאחר גירושין ופרידה.
נשמח אם נצליח לעזור גם לכם למצוא את דרככם.

פסיכולוגית מומחית בפסיכולוגיה שיקומית ואנליטיקאית קבוצתית

יועצת אישית וזוגית ומנחת קבוצות ב״מכון זוגות״ אותו הקמתי ואני מנהלת.
חברת סגל ההוראה ומרצה במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, מרצה בחוג ליעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך של אוניברסיטת חיפה, וכן מרצה ומדריכה בתכנית להכשרת מנחי קבוצות בביה״ס המרכזי לעובדים הסוציאליים של משרד הרווחה. מרצה, מנחה ומדריכה בנושאי פסיכותרפיה והנחיית קבוצות בארץ ובחו״ל. כותבת מאמרים בנושאי טיפול קבוצתי ואנליזה קבוצתית ועורכת משותפת של הספר ״טיפול קבוצתי אנליטי בארץ זבת חלב ודבש״.

בעבר, עבדתי כפסיכולוגית בבית החולים איכילוב, וכמנהלת המקצועית של שירות התמיכה באמצעות הרשת בבני נוער בסיכון, במסגרת עמותת עלם. פעלתי שנים רבות כפסיכולוגית ברשת. הופעתי ברדיו ובטלוויזיה פעמים רבות, בתכניות יעוץ שונות. בשנת 2019 הצטרפתי לצוות המומחים של ״חתונה ממבט ראשון״ (קשת) ובמסגרת זו ליוויתי את היחידים והזוגות המשתתפים בתכנית במהלך העונה השניה והשלישית.
בעלת תואר דוקטור מהמגמה ליעוץ והתפתחות האדם באוניברסיטת חיפה, בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה, במגמה לפסיכולוגיה יעוצית באוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון בקרימינולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, באוניברסיטת בר אילן. בוגרת לימודי תעודה בפסיכולוגיה רפואית, באוניברסיטת תל אביב. ובוגרת התכנית הארבע שנתית של מכון ישראלי לאנליזה קבוצתית.
 

ענת נכטיגל

פסיכולוגית מומחית בפסיכולוגיה רפואית, פסיכותרפיסטית

במסגרת שנות עבודתי כפסיכולוגית הייתה לי הזכות לפגוש מקרוב באנשים המתמודדים עם
מצבים קשים ומאתגרים שהחיים זימנו להם. כל מפגש כזה מוסיף לאמונתי בכוחה של הנפש
ובכוחו של המפגש האנושי בין מטפל ומטופל, להעשיר ולשפר את איכות החיים.
אני עוסקת במתן טיפול פרטני, זוגי וקבוצתי, במכון זוגות,
מרכזת השרות הפסיכולוגי ביחידה לאימונולוגיה קלינית, בבית החולים רמב"ם
ובקליניקה פרטית בפרדס חנה- כרכור.
מדריכה סטודנטים לפסיכותרפיה ולפסיכולוגיה רפואית בבית החולים רמב"ם.
בעבודתי אני משלבת חשיבה וטכניקות מהפסיכותרפיה הדינאמית, קוגניטיבית-התנהגותית
ומשיטות טיפול אינטגרטיביות, בהתאם לצרכי המטופל/ת ומטרות הטיפול.
אני בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב-יפו, תואר ראשון
בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה,

בוגרת לימודי תעודה בתוכנית לפסיכותרפיה של בית החולים רמב"ם והפקולטה לרפואה של הטכניון, בוגרת EMDR שלב 1 ושלב 2, וקורס DBT, החטיבה הפסיכיאטרית, רמב"ם.

ד"ר מיכל צוקר

ד"ר מיכל צוקר

 יועצת זוגית ומדריכת הורים.

נשואה ואמא לשני ילדים.

סיימתי דוקטורט במדעי הרפואה (PhD) באוניברסיטת תל אביב. למדתי אימון אישי בגישת מדעי ההתנהגות, בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. פסיכותרפיה גופנית למדתי במרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש. אני עוסקת בליווי של זוגות בכל הגילאים, שמתחבטים בסוגיות כגון: משבר אמון בעקבות בגידה, פערים בתשוקה, קשיים בהתמודדות עם המשפחה המורחבת (ההורים שלו, ההורים שלה) או עם המשפחה המורכבת החדשה (הילדים שלו, הילדים שלה), קושי בקבלת החלטות כמו רילוקיישן, מעבר דירה או החלפת עבודה, ועוד. אני מאמינה שאפשר לבנות זוגיות שמחה שתאפשר לכל אחד מבני הזוג להגשים את עצמו מבלי שהשני יפסיק לנשום.

סיימתי דוקטורט במדעי הרפואה (PhD) באוניברסיטת תל אביב. למדתי אימון אישי בגישת מדעי ההתנהגות, בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. פסיכותרפיה גופנית למדתי במרכז הישראלי לרפואת גוף ונפש. בנוסף, התמחיתי בהדרכת הורים בבית הספר של מיכל דליות. אני מדריכה הורים בתהליך קצר וממוקד איך להחזיר את השמחה בבית, איך לשקם את הסמכות ההורית ולגרום לילדים לשתף פעולה באווירה נעימה. פרטים נוספים מזמנים לקרוא באתר שלי: www.michalzucker.co.il

ערן סגיב

פסיכולוג קליני מתמחה ודוקטורנט

היי, נעים להכיר. שמי ערן ואני מתמחה בפסיכולוגיה קלינית. אני נמצא בשנה הרביעית
להתמחות קלינית במחלקה להפרעות אכילה מבוגרת בבי”ח שיבא תל השומר ובימים אלו מסיים לכתוב את עבודת הדוקטורט שלי באוניברסיטת בר אילן בנושא של קשיים בויסות ודפוסי קבלת החלטות שמובילים לפגיעה עצמית ואובדנות. האוכלוסיה שנתקלתי בה עד כה מגוונת וכוללת בתוכה מנעד רחב של סימפטומים ומצוקות שונות ביניהם: דיכאון, קשיים בזוגיות, חרדות ספציפיות וכלליות, חרדה חברתית, OCD, קשיי ויסות ותקשורת בינאישית, ליווי במשברי חיים, חיפוש עצמי ועוד. כמו כן, יש לי רקע ונסיון בעבודה עם הפרעות אכילה מכל הסוגים (אנורקסיה, בולמיה, אכילה רגשית ועוד) ותהליכי טיפול משולבים עם דיאטנית קלינית.

שירה ינקו

מטפלת זוגית ומשפחתית
מתמחה בטיפול זוגי ומשפחתי מתוך גישה מערכתית, הרואה את הפרט וקשרי הגומלין שלו עם סביבתו. במהלך הטיפול אני משלבת בין הכרת סיפורו של המטופל תוך בחינה של בית הוריו, דמויות משמעותיות בילדותו והמציאות היומיומית אותה הוא חווה, לצד האתגרים במקום העבודה, היחסים עם בת/בן הזוג והקשרים עם הילדים.
בהתבוננות לפי הגישה המערכתית יש חשיבות למערכות התמיכה של הפרט, ולאינטראקציות עם הסובבים אותו. דפוסים מן העבר צפים ועולים לעיתים בהווה והם עלולים להפריע לצמיחה האישית ולהביא אף לקשיים. טיפול ובחינה של דינמיקות אלו עשויים להביא לשינויים עמוקים ומשמעותיים יותר ומשם לתוצאות ארוכות טווח.
אני בוגרת התוכנית לטיפול זוגי ומשפחתי בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר–אילן, בעלת תואר שני M.A. בלימודי משפחה, תואר ראשון בפסיכולוגיה-B.A. במדעי ההתנהגות ותואר ראשון במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בשיווק.
נמנית על מערך הטיפול המשפחתי והזוגי בשירות הסוציאלי בבית החולים שיבא, מטפלת שם, בין היתר, במקרים מורכבים של התמודדות עם משברים/פוסט טראומה/דיכאון/דיכאון אחרי לידה ועוד.
כמו כן נמנית על צוות המטפלים בתחנה לטיפול במשפחה של עיריית קריית אונו, המספקת מענה טיפולי לזוגות, משפחות וטיפולים פרטניים בתחומים רבים: שימור וחיזוק התא המשפחתי, קשיים בתקשורת, טיפול פרטני בשכול ואובדן, שחיקה ומשברים אישיים.
אני מאמינה בשיטת טיפול הדוגלת בטיפוח ה״חוזקות״ של המטופל – אותן תכונות חיוביות וכישרון אנושי הטבועים בנו ובעזרתם חיי היום יום יכולים להיות חיים מלאים, מספקים ומאושרים יותר. את העבר אי אפשר לשנות, אבל את העתיד רצוי ואפשר.

נועה רוטמן

פסיכולגית בהתמחות חינוכית, מטפלת זוגית ומשפחתית

מתמחה בטיפול זוגי ומשפחתי, טיפול מלווה פרידה, פרק ב׳ התמודדות עם בגידה, רילוקיישן, טיפול במתבגרים. אובדן ושכול וטיפול גיי פרנדלי.
בהכשרתי פסיכולוגית, מתמחה בפסיכולוגיה חינוכית בשרות הפסיכולוגי חינוכי התפתחותי של עיריית נתניה, מרכזת תחום להט״ב ועובדת ביחידה לאובדן ושכול. עובדת בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי של עיריית חדרה.
מאמינה בטיפול מכבד, אמפטי ומקצועי המכוון לצרכיו של המטופל. משלבת ראייה מערכתית ומשפחתית. מאמינה כי המרחב הטיפולי מאפשר לאדם באשר הוא אדם, צמיחה וגדילה עבורו ועבור בני משפחתו

נימה הראל

עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת זוגית ומשפחתית ותרפיסטית בתנועה

במהלך השנים נחשפתי לסוגי אוכלוסיה רבים ומגוונים.
עבדתי ב׳שחף׳ - מרכז לטיפול בהפרעות אכילה. ב׳אנוש׳ - עמותה לטיפול בנפגעי נפש.
בגני ילדים, בתי ספר ומועדוניות- עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובסיכון, הדרכות הורים
וסטודנטים.
לימדתי קורסי הכשרה לעובדים סוציאליים. כיום אני מטפלת בזוגות, ביחידים ובילדים.
האני מאמין שלי הוא שבכל אחד מאיתנו יש טוב ולפעמים יש צורך בעזרה למצוא אותו. יחד עם האהבה לאנשים, הבנת חשיבות הטיפול בעיני והרצון לעזור להתפתח ולהגשים את עצמם.

רוני גרינוולד

פסיכולוג קליני מומחה ומדריך בפסיכותרפיה ובאבחון

מטפל אישי, זוגי וקבוצתי במבוגרים ונוער מעניק ייעוץ פסיכולוגי בתחומי הספורט השונים – אישי וקבוצתי.

חבר במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, קנדידט במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית וחבר בצוות מכון ׳זוגות׳. מדריך ומלמד בעמותת ׳עמך׳ לניצולי שואה ולנפגעי הדור השני ובמכון ׳מגיד׳ לפסיכותרפיה.

מטפל בפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית מזה כ 25 שנה. במקביל לעבודתי הטיפולית אני ממשיך לחקור, לחפש וללמוד על מנת להבין מהן הדרכים הטובות ביותר לעזור לאנשים הן בסבלם והן באפשרויות שלהם לצמוח ולהתפתח.
כחלק מתשוקתי זו פניתי במהלך השנים לתחום של מחקרי מוח בשירות התחום הקליני מעשי ואני חבר בפורום הישראלי והבין לאומי בתחום שנקרא: נוירו-פסיכואנליזה. 
במהלך השנים פגשתי במושגים של ה׳לא מודע׳ החברתי והקבוצתי ומפגש זה הוביל אותי גם לעבודה הקבוצתית. מאז היותי בהתמחות בפסיכולוגיה קלינית עבדתי בטיפול קבוצתי בגישה דינמית פסיכואנליטית. בשנים האחרונות החלטתי שברצוני ללמוד את הטיפול הקבוצתי באופן יסודי ומעמיק יותר ופניתי ללימודי האנליזה הקבוצתית. כחלק מהכשרה זו חזרתי להנחיה בטיפול קבוצתי בו אני עוסק גם כיום. בנוסף, עברתי הכשרה של פסיכולוגיה בספורט, גם היא במכון ווינגייט.

תמר רייכרד

פסיכולוגית, מתמחה בפסיכולוגיה רפואית

אני מאמינה שהקשר הטיפולי נמצא בבסיסו של כל טיפול. יש לי הזכות להיות עדה כיצד קשר זה, הנוצר במרחב בטוח המקבל את המטופל על כל רבדיו, מאפשר לו לצמוח מתוך משבר ומצוקה ומסייע לשפר את הרווחה הנפשית
מתמחה בטיפול באנשים המתמודדים עם משברי חיים, קשיים בזוגיות, חרדה, דיכאון, תהליכי שינוי, מעבר וגיבוש זהות, מחלות ומצבים רפואיים וגופניים. משלבת חשיבה דינאמית עם אלמנטים מגישות קוגניטיביות-התנהגותיות מגוונות לפי הצורך.
מנחת קבוצת באלינט (דיון ותמיכה לאנשי מקצוע בתחום הטיפול המתמקדות בקשר הטיפולי) ומנחת קבוצות למתמודדים עם מצב רפואי.
בעלת ניסיון והכשרה בתחום מיינדפולנס, ACT, טראומה, זהות מגדרית, CBT ו CBT ממוקד זוגיות והורות.
בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב-יפו ותואר ראשון
בפסיכולוגיה וביולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

צרו קשר

מכון זוגות

טלפון 054-4316971 

דוא"ל zoogot@gmail.com

כתובת רחוב צבי 3, רמת גן.
קרוב לצומת "עלית" ולמתחם הבורסה.

כמו כן, ניתן למלא טופס מטה ונחזור אליכם בהקדם...

ליטל בן אור

מטפלת זוגית, אישית ומשפחתית

עובדת סוציאלית M.S.W. תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן (בהצטיינות) ותואר שני בהתמחות בטראומה מאוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות). בוגרת התוכנית הדו-שנתית לטיפול זוגי ומשפחתי מאוניברסיטת בר אילן. עובדת סוציאלית לסדרי דין, המוסמכת מטעם משרד הרווחה לכתיבת תסקירים לבתי משפט לענייני משפחה ובתי דין בסוגיות משמורת וזמני שהות. בעלת הכשרות והשתלמויות רבות  בתחום הטיפול בילד ובמשפחה, בטיפול בהורות ובמשברי גירושים.

אני מטפלת מתוך מקצועיות ותחושת שליחות. אני משלבת בעבודתי יכולות בין-אישיות גבוהות, רגישות, יצירתיות, תוך התאמת הגישה הטיפולית למטופלים. מאמינה שכל אדם זקוק לעיניים טובות, למישהו שיראה אותו ויהיה שם בשבילו ללא שיפוטיות וביקורתיות. בעזרת טיפול מקצועי, רגיש ומכיל, אלווה ואסייע לכם במסע להשגת היעדים שלכם.

אני עובדת בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי של עיריית פתח-תקווה. אני מטפלת בזוגות ומשפחות במשבר, בהדרכת הורים ובטיפול בסוגיות וקשיים ביחסים הורים-ילדים. לאורך השנים צברתי ניסיון בטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי במגוון נושאים כגון: בחירה זוגית, הריון, קשיים בזוגיות, זוגות במשבר- בגידה, פרידה, גירושים ואובדן ובטיפול רגשי במתבגרים ובמבוגרים, בהתמודדות עם חרדות, דיכאון, אובדן ושכול.