דייטינג

בעבר כתבנו על הבדלים בקצב בתחילת קשר זוגי, והזכרנו את הטמפרמנט - המזג - שכל אחד מביא איתו, מאז הילדות. היום נרצה לכתוב על כלי מוכר מאד בעולם הטיפולי, שיכול להיות יעיל גם בעולם הדייטינג, על מנת לזרז ולקדם את אותו גורם חמקמק שכולנו מכירים אבל לא יודעים להגדיר - "הכימיה".

...

רון הגיע לייעוץ חד פעמי בעקבות אירוע שהפתיע אותו ופקח את עיניו. "יצאתי לדייט שהיה מאד רגיל בעיניי", הוא מספר. "בחורה חמודה, תמונה טובה, כרטיס מעניין, שיחה קצרה בטלפון והמשך טבעי בבית קפה באמצע הדרך בין שנינו. כרגיל, אצלי. בימי שני ורביעי בעשר בערב, תמצא אותי בדרך כלל ב...

"עוד מעט שוב מגיע ראש השנה. שוב אותה תקופה נוראית, והפעם לא ברחתי לחו"ל ואין לי שום דרך להתחמק מהארוחה, הדודים, שיחות הנימוסין, והשאלות הבלתי נמנעות בנוסח " אז מה קורה איתך? מתי יהיה לנו כבר נחת גם ממך?".

נמאס לי! נמאס לי לשבת ליד שולחן מלא ילדים מעצבנים, מרעישים ומשבית...

אסף, עורך דין בן 32, הגיע לאימון כדי לברר "למה שום דבר לא נדבק אלי, בקשרים זוגיים". בשיחת הטלפון סיפר שבחצי השנה האחרונה הוא לא יוצא לדייטים והוא פשוט מיואש.

כשנפגשנו, ראיתי גבר יפה תואר, שדיבר בקול נמוך, נטול אנרגיה, ועיניו שידרו עצב רב. אסף סיפר שגדל במרכז הארץ, הוריו...

"שלום שמי עינב. אני בת זוג לעמיחי כבר שנתיים וחצי ואנו עומדים להינשא בעוד כחודש. (כבני 30). אני מרגישה שיש לנו זוגיות מאוד פתוחה, ואוהבת. בכל המריבות שהיו לנו, תמיד אמרנו שאנחנו לא רוצים לוותר אחד על השניייה אף פעם, עברנו פרידה לפני כחצי שנה, שהיתה למשך חודש וחצי.
הזוג...

עולם הדייטים - "שוק הבשר" של הפנויים/פנויות שמחפשים לעצמם זוגיות - הוא עולם של ממש, עם קודים משלו ונורמות התנהגות נפוצות ומקובלות. יש "מותר", יש "אסור" ויש מה שמקובל - וכשאנשים נכנסים לתוך מעגל החיפושים הזה הם לומדים לאט לאט את הקודים ומתנהגים בהתאם.

יחד עם זאת, אנחנו ש...

"כמה צפרדעים אני עוד צריכה לנשק עד שאמצא את הנסיך שלי?"
(אחת ממשתתפות קבוצת "בדרך לזוגיות" ,
מתוסכלת אחרי עוד דייט לא מוצלח בשורה ארוכה)

יותר ויותר אנשים מבינים היום שהזירה המרכזית למציאת זוגיות עברה לאתרי ההיכרויות ברשת. יש כאלה שעדיין מרגישים לא נח אל מול הטכנולוגיה ה...

ענת הגיעה לאימון עם נושא מוגדר וברור. "אני" היא אמרה, "לא מצליחה לעבור את הדייט השלישי וזה לא יכול להמשיך לעבוד ככה. אני רוצה לפצח ולהבין מה אני עושה – כי זה משהו שכנראה אני עושה- שמסיים את הקשר אחרי הדייט השלישי"...

התחלנו בתהליך החקירה וענת סיפרה שהיא בת 37, שותפה במש...

בדייט היא לא מצליחה לדבר, וכל מה שכן יוצא לה מהפה נשמע קר ומתנשא. מגבר שהיתה ממש מעוניינת בו שמעה שהוא קיבל ממנה רושם הפוך ממה שהרגישה. איך להתחיל בלי פאניקה?

שאלה:

אני רווקה בת 35, ויש לי קושי גדול בדייטים ראשונים. אני נראית טוב, ככה אומרים לי, משכילה, יש לי עבודה טובה,...

"הייתי כבר אצל כל מי שאפשר, פותחים בקפה, טיפולים בביו אנרגיה, בסדנת משחק וכמובן בטיפול פסיכולוגי. שום דבר לא הצליח להפחית את הלחץ והפאניקה שאני נתקפת בה בדייט, הגעתי אליך ואני נואשת". זו הייתה יריית הפתיחה בתהליך האימון של חגית.

חגית בת 34 , מנהלת בחברה ציבורית, בעלת תו...

Please reload

© 2017 by Zoogot, Design:Pazinteractive