טיפול קבוצתי

קבוצת יחסים - קבוצה אנליטית ארוכת טווח

בהנחיית יעל דורון, פסיכולוגית ואנליטיקאית קבוצתית, פעם בשבוע, שעה וחצי כל מפגש.

 

למי זה מיועד?

לאנשים שמעוניים להכיר את עצמם טוב יותר, להתפתח, להשתנות ותוך כדי כך לחזק את הדרך האישית שלהם. אנחנו מאמינים בגישה הרב-מערכתית, הרואה באדם חלק בלתי נפרד ממערכת חברתית הנמצאת בדינאמיקה מתמדת. מערכת שבה נוצרות הבעיות אך בה גם טמון הבסיס לפתרונן.

הטיפול הקבוצתי ארוך הטווח מיועד לאנשים שעברו בדרך כלל כבר טיפול אישי ומבקשים להמשיך ולהתקדם. הקבוצה מעניקה לחבריה תחושת בטחון ושייכות, ויחד עם זאת מאתגרת אותם להתפתחות, העצמה וצמיחה אישית. העבודה בקבוצה יכולה להתרחש במקביל לטיפול האישי או אחריו.

הטיפול הקבוצתי דומה מאוד לטיפול האישי, וכולל, בנוסף, גם טכניקות הייחודיות למסגרת הקבוצתית. למעשה, הקבוצה משמשת מיקרוקוסמוס של חיינו. האינטראקציות המגוונות בין חברי הקבוצה יאפשרו לך לבחון את דפוסי יחסיך עם מגוון דמויות בחייך (במסגרות כמו משפחה, חברים, עבודה...) וללמוד מהתבוננות זו על מערכות יחסים שחווית בעבר או כאלה שאתה חווה בהווה. העבודה בקבוצה מאירה קשיים, דפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה המאפיינים אותך בחיי היום יום - עם דגש על יחסים בינאישיים.

העבודה בקבוצה מעוררת אצל המשתתפים רגשות, דפוסי קשרים והתנהגויות שהם אינם מודעים להם ומפגישה אותם הן עם עולמם הפנימי והן עם האופן שבו משתקף עולם זה במגעיו עם אחרים. הקבוצה עוזרת לשים את האצבע על הקשיים האמיתיים, לשפר מיומנויות חברתיות, ולהתמודד עם חרדות הכרוכות באינטימיות או שיתוף. היא תורמת לתחושת נורמליזציה ומסוגלות, ויוצרת רשת תמיכה רחבה מזו הניתנת בטיפול פרטני.

הטיפול הקבוצתי פועל בפורמט של "קבוצת רכבת", הקולטת מדי פעם חברים חדשים ונפרדת מחברים ותיקים. לפני ההצטרפות תוזמנו לפגישות הכרות ובדיקת התאמה לקבוצה, ללא תשלום וללא התחייבות. 

צרו קשר

מכון זוגות

טלפון 054-4316971 

דוא"ל zoogot@gmail.com

כתובת רחוב צבי 3, רמת גן.
קרוב לצומת "עלית" ולמתחם הבורסה.

כמו כן, ניתן למלא טופס מטה ונחזור אליכם בהקדם...

© 2017 by Zoogot, Design:Pazinteractive